loading

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri

ALARM SİSTEMLERİ

İster evde ister dışarıda olun, Solution Ultima can ve mal güvenliğinizi sağlamak için size ekstra koruma sağlar. Bosch güvenlik panelinizi alarm izleme hizmeti ile birlikte kullandığınızda, aileniz ya da sahip olmak için çok çalıştığınız varlıklarınız için ihtiyaç duyduğunuz hızlı desteği anında alabilirsiniz.

Kablolu Alarm ya da Kablosuz Alarm Seçeneği
Bazen, sensörlerinizin monte edilmesi gereken yerlere kablo çekilmesi zor olabilir. İleri kablosuz teknolojisini kullanarak, Bosch’un kablosuz sensörleri kablolama ihtiyacı olmaksızın, istenilen her yere monte edilebilir. Sisteminizi giriş noktalarına takılabilecek tuş takımları ya da anahtarlığınıza takabileceğiniz kablosuz uzaktan kumanda cihazını kullanarak kontrol edebilirsiniz.
Alarm sistemleri harekete duyarlı çalışan telefon ile bilgilendirirken aynı anda yüksek ses çıkarma ve ışıklı uyarı ile çevresini de haberdar eden sistemlerdir.
Bim (Beam) dedektörler ile uzun mesafeli alanlar kontrol altında tutulabilir.
Hareket sensörleri ( Pır dedektörler) hareketi algılayan alarm sisteminin olmazsa olmaz parçalarındandır.
Manyetik kontak kapı ve pencere sistemlerinde konumlandırılır. Kapı ve pencerenin açılması ile devreye girmektedir.
Mesken yada küçük ölçekli iş yerlerinde Duman dedektörü , gaz sızıntı dedektörü, su baskını dedektörleri sisteme dahil edilebilmektedir.
Siren, pır dedektör,manyetik kontak, sisteme bağlı olarak bazı modellerde keypad ile uygulaması yapılmaktadır.
Sistemin içinde mevcutta bulunan 2 adet akü sayesinde elektrik kesintilerinde bile sistem ev yada iş yerini korumaya devam etmelidir.
Uzman görüşleri doğrultusunda risk alanları tespit edilmeli ve uygun sistem için çözümler sunulmalıdır.

Kolay Kurulum Seçeneği
Anahtarlığınıza takılabilecek kablosuz uzaktan bir kumanda kullanılarak programlanabilir. Bu küçük kumandalar, sadece küçük bir tuşa basarak evinizdeki sistemi kurmaya veya açmaya olanak verir. Kablosuz kumanda, sistemi STAY modunda çalışması için de ayarlayabilir. Kumanda, bir panik butonu gibi çalabilir, ve ışıkları yakabilir ya da garaj kapısını açabilir. Otomatik kurulum özelliği, sistemi kurmayı unuttuğunuzda devreye girerek sürekli korumayı garanti eder.

Esnek Güvenlik
Hırsız alarmını, yangın alarmını, sistem değişikliklerini ve panik butonları izlemek için kullanılabilen sekiz farklı programlama bölgesine sahiptir. Işık kontrolü, garaj kapıları ya da elektrik kilit mekanizması kontrol etmek gibi çeşitli çıkış konfigürasyonları sağlamak için programlanabilir.
Ayrıca duman algılama cihazları için ayrı bir siren sesi mevcuttur. Alarm sistemleri iki ayrı bölgeye bölünebilir. Bu size, iki ayrı sistem gibi çalışan bir güvenlik sisteminin esnekliğini sunar. Hem ev, hem garaj alanınız tek bir sistemle, tek bir sistem maliyetine korunabilir.
Sistemdeki tüm kullanıcılar birinci, ikinci veya her iki bölgede de kişisel giriş izinine sahip olabilir. Her bölge, istenildiği takdirde, izleme firmalarına ayrı ayrı raporlayabilir. Bu özellik, paylaşılan ticari işletmeler için mükemmel bir çözümdür.